Wewnętrzne drzwi fornirowane marki DANA

Często zastanawiamy się patrząc na drzwi wewnętrzne czy aby na pewno są to drzwi drewniane… .

Pytanie jest uzasadnione, ponieważ współczesne okleiny PCV, folie lub okleiny syntetyczne do złudzenia  przypominają naturalne drewno.

Nowoczesna konstrukcja drzwi drewnianych wewnętrznych składa się z tzw. konstrukcji płytowej, którą stanowi ramiak drewniany lub MDF, wypełnienia w postaci płyty wiórowej drążonej ( w drzwiach DANA jest to płyta francuska o wysokim parametrze izolacyjności akustycznej ), płyty wierzchniej ( jest to z reguły płyta hdf lub płyta eukaliptusowa o grubości 4mm ) oraz zewnętrznej warstwy którą faktycznie oglądamy.

Tego typu konstrukcja tzw. płytowa, powoduje iż mamy drzwi lżejsze niż drzwi z litego drewna, które nie eksploatują nam nadmiernie zawiasów ( w drzwiach wewnętrznych DANA brak konieczności smarowania zawiasów dzięki zastosowaniu teflonu w miejscu tarcia zawiasów), drzwi które odporne są na wyginanie czy też wypaczanie skrzydła drzwiowego, drzwi o znacznie lepszym współczynniku izolacyjności akustycznej i w dalszym ciągu drzwi o konstrukcji drewnianej.

Łatwo sobie bowiem wyobrazić ile koszt zakupu dobrej jakości drzwi wykonanych z litego drewna na przykład Palisandra, Orzecha amerykańskiego czy Hebanu.

Powierzchnia skrzydła może być bardzo zróżnicowana i zależy od gustów klienta, czynników eksploatacyjnych oraz zasobności portfela.

Idealną odpowiedzią dla klientów poszukujących struktury drewnianej jest fornir, nazywany także naturalną okleiną fornirowaną. Wykonuje się go z cienkich płatów drewna „odwiniętego” z pnia w sposób trochę przypominający obieranie skórki z jabłka. Takie płaty spaja się w wysokiej temperaturze i nakleja na materiał z jakiego mają być wykonane drzwi. Z zewnątrz fornir zabezpieczony jest sześcioma warstwami lakieru, utwardzonymi  filtrem UV, który chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zmniejsza wybarwianie się drzwi pod wpływem promieni słonecznych. Drzwi fornirowane dzięki swoim właściwościom, mającym odzwierciedlenie w układzie słojów, kolorystyce czy wybarwieniu odzwierciedlającym naturalną strukturę, znajdują akceptację u zwolenników drzwi drewnianych.

Inną naturalną okleiną, którą pokrywa się materiał z jakiego wykonane są drzwi to obłóg. Jest to luksusowa wersja forniru ponieważ jest grubsza i odporniejsza na uszkodzenia. Wykonywana jest tak samo jak fornir z naturalnego drewna. W przypadku drzwi DANA obłóg stosowany jest w drzwiach Charisma oraz Struktura.

Drzwi z kolekcji Struktura dodatkowo występują w wersji lakierowanej lub olejowanej. Odpowiedniej grubości powierzchnia obłogu jest w tym przypadku ryflowana ( szczotkowana ), co nadaje niespotykanego uroku nowoczesnym drzwiom wewnętrznych Struktura.

Wybierając zatem drzwi wewnętrzne mamy do wyboru bardzo dużą gamę kolorystyczną  fornirów naturalnych powlekanych na drzwi.

Biorąc pod uwagę Problem ginących Lasów Tropikalnych poprzez barbarzyńską ich wycinkę firma Jeld-Wen zaprzestała używania fornirów i obłogów z egzotycznego drewna.

Jest to także zgodne z najnowszymi wytycznymi European Timber Regulation 2013r.

Staramy się przede wszystkim pokazać piękno drewna które nas otacza i nie jest nam obce kulturowo czy geograficznie.

Drzwi wewnętrzne fornirowane naturalnym drewnem jesionu, orzecha europejskiego, dębu czy brzozy mogą być także ozdobą naszego domu. W swojej ofercie posiadamy także drzwi w fornirze orzecha amerykańskiego, klonu kanadyjskiego, modrzewia, mahoniu, olchy czy buku.

Każdego roku DANA wzbogaca swoją ofertę o coraz to nowe wzory, kolory czy modele bazując na światowych trendach.

Rygorystycznie selekcjonowane drewno oraz w późniejszej fazie jego przetwarzania, fornir czy obłóg nadają niepowtarzalny klimat Państwa wnętrzom a dbałość o szczegół i detal powoduje iż nasze drzwi traktowane są jak Mebel, lub jako największy Obraz na ścianie.

Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne marki DANA posiadają Certyfikat FSC oraz PEFC i VOC.

Call Now Button