Konstrukcja drzwi DANA

Decydując się na zakup drzwi wewnętrznych często zastanawiamy się nad ich różnicą i stajemy przed wyborem materiału z jakiego są wykonane.

Kiedyś drzwi robione były jedynie z drewna litego, które poddawana było obróbce lakierowania lub bejcowania na kolor odpowiadający wystrojowi wnętrza oraz gustom nabywcy. Zamawiane u stolarza, wykonywane według własnego pomysłu lub pomysłu architekta, pod wymiar, ręcznie rzeźbione lub klasyczne. Konstrukcje drzwiowe ograniczone były najczęściej do drewna z jakiego były wykonane, tj. dąb czy sosna oraz do kolorów lakierów jakimi były pokrywane.  Niestety konstrukcje takie były i są w większości dalece niedoskonałe, podatne na wypaczanie, rozsychanie a ich ciężar często jest źle dobrany w stosunku do nośności konstrukcji zawiasowej.

Dziś potrzeby klientów oraz możliwości producentów są znacznie większe. Wygląd drzwi musi być estetyczny a konstrukcja drzwiowa powinna spełniać także określone parametry techniczne sprzyjające użytkownikowi, choćby takie jak akustyczność drzwi.

Drzwi wewnętrzne DANA posiadają konstrukcję płytową, płycinową lub pełnodrewnianą – w zależności od potrzeb i designu.

Inna konstrukcja skrzydła drzwiowego będzie dobrana do pomieszczeń mokrych jak basen a jeszcze inna do studia nagrań lub kina domowego.

Rama drzwi wykonana najczęściej z drewna świerkowego, wypełniona przetworzonym  drewnem w postaci drewnianej płyty akustycznej o zróżnicowanym parametrze Rw, obłożona płytą HDF oraz ozdobną warstwą drewna różnej grubości lub pokryta lakierem kryjącym.

Zróżnicowana konstrukcja drzwiowa pozwala optymalnie dobrac drzwi w zależności od potrzeb użytkownika.

W drzwiach do hotelu główny nacisk kładziony będzie na akustykę a drzwi do szpitala będą musiały mieć wyższą odpornośc na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku drzwi do pokoju czy łazienki nadrzędną rolę spełniac będzie design oraz jakośc wykonania z dbałością o detal.

Zewnętrzna krawędź skrzydła drzwiowego wzmocniona dodatkowo jest twardym drewnem ramin, tworzywem ABS lub odlewem żywicznym o grubości 4,0mm.

Ochrona krawędzi skrzydła drzwi szczególnie jest istotna w przypadku zastosowania drzwi DANA do obiektów użyteczności publicznej jak szpitale, hotele czy biura. Krawędź skrzydła jest najbardziej narażoną częścią drzwi na potencjalne uszkodzenia, dlatego powinien to być także ważny argument przy wyborze drzwi do naszego domu lub mieszkania.

Warto wspomniec w tym miejscu iż wszystkie drzwi fornirowane, czyli obłożone naturalnym drewnem posiadają w standardzie wzmocnienie krawędzi twardym drewnem ramin.

Podstawowa konstrukcja drzwi drewnianych Dana zapewnia nam komfort akustyczny na poziomie 32dB i jest idealnym rozwiązaniem do pokoi, sypialni czy łazienki. Ponad 40 letnie doświadczenie na wymagających rynkach Austrii czy Niemiec, niespotykana u tak dużych producentów dbałośc o szczegóły i brak problemu związanego awaryjnością drzwi  to ważne argumenty dla naszych klientów.

Klienci poszukujący drzwi pełno-drewnianych, wykonanych z litego drewna, będą mogli także znaleźć dla siebie kolekcję drzwi zarówno nowoczesnych jak i stylowych – płycinowych.

Drzwi z kolekcji pełnodrewnianej to w tym przypadku produkt luksusowy, dopracowany w każdym calu. Brak problemu z wypaczaniem drzwi, możliwy jest dzięki zastosowaniu konstrukcji, która wykorzystuje różne gatunki drzwewa układane poprzecznie i pionowo aby wyeliminowac tzw. efekt anizotropowości drewna, czyli wypaczania drewna litego.

Call Now Button