Inteligentne rozwiązania dla drzwi marki DANA

Inżynierowie z firmy Jeld-Wen – DANA, przy współpracy firmy DORMA opracowali nowatorski system samoczynnego domyku drzwi drewnianych oraz szklanych.

Dzięki zastosowaniu w naszych rozwiązaniach drzwiowych systemu DANAMotion, możemy płynnie ustawić prędkość domyku skrzydła do ościeżnicy oraz zapobiec trzaskaniu drzwi.

Jest to system opracowany z myślą o najmłodszych użytkownikach drzwi i dedykowany  do pokoi dziecięcych.

Sam system ukryty jest w skrzydle drzwiowym oraz ościeżnicy i jest on niewidoczny dla oka, kiedy drzwi znajdują się w pozycji zamkniętej. Za pomocą tego systemu możemy także ograniczyć kąt otwarcia drzwi i dzięki temu nie stosować np. odbojników podłogowych.

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest możliwość zastosowania uchwytu, zamiast tradycyjnej klamki drzwiowej. Przy takim rozwiązaniu, drzwi zaczynają zmieniać swój wygląd na bardziej nowoczesny w stylu „new art”. Propozycje w tym obszarze są bardzo szerokie, od pochwytów typu reling po uchwyty „ukryte w skrzydle drzwiowym” typu PlanoFix Push.

Dla klientów, którzy chcieli by zastosować rozwiązania uchwytów dla całego domu lub mieszkania, DANA przygotowała pełną propozycję systemów przytrzymujących skrzydło drzwiowe w pozycji zamkniętej oraz rozwiązania pozwalające na trwałe zamykanie takich drzwi.

Tak więc kolejnym elementem skierowanym dla klientów szukających nowych form drzwiowych, jest system SmartClose. System, którego głównym celem jest utrzymywanie skrzydła drzwiowego w pozycji zamkniętej. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu możemy zastosować uchwyty drzwiowe zarówno w drzwiach drewnianych jak i szklanych.

SmartClose podobnie jak DANAMotion ukryty jest w skrzydle drzwiowym i pozostaje on nie widoczny, kiedy drzwi są zamknięte. W przypadku drzwi szklanych, zamontowany jest on na skrzydle drzwiowym w estetycznej obudowie z aluminium anodowanego.

Oba systemy ( DANAMotion jak i SmarClose ) mogą być stosowane zarówno do drzwi przylgowych jak i bezprzylgowych i nie spełniają one funkcji samozamykaczy, które zawsze i pod każdym kątem,  będą powodowały zamknięcie skrzydła.

Wydawać by się mogło, iż przy zastosowaniu tego typu systemów, problemem będzie możliwość trwałego zamykania drzwi, np. do toalety czy łazienki.

DANA i tym razem zaproponowała bardzo ciekawe rozwiązanie tego problemu.

Zamek elektroniczny DANA E-Lock, został opracowany aby umożliwić zaryglowanie i odryglowanie drzwi wewnętrznych marki DANA za pomocą karty zbliżeniowej oraz estetycznego przycisku wykonanego ze stali nierdzewnej z podświetleniem led, który montowany jest od wewnętrznej strony pomieszczenia.  Zasilanie zamka odbywa się za pomocą dwóch baterii typu paluszki (2xAAA) i zostało tak zaprojektowane aby użytkownik mógł je wymienić bez konieczności wzywania specjalistycznego serwisu.

Żywotność baterii określana jest na kilka lat. Po wyczerpaniu baterii zamek pozostaje zawsze w fazie otwarcia. Otwarcie z zewnątrz zawsze możliwe jest poprzez dołączoną kartę zbliżeniową. W przypadku kilku zamków możliwe jest zaprogramowanie jednej karty.

Od strony wewnętrznej pomieszczenia, odryglowanie i zaryglowanie zamka odbywa się za pomocą przycisku led.

W sytuacji kiedy żywotność baterii dobiega końca zamek wydaje sygnał dźwiękowy.

Drzwi wyposażone w nowoczesne uchwyty drzwiowe oraz zamki elektroniczne DANA z pewnością zmieniają tradycyjny wizerunek drzwi w naszych domach czy mieszkaniach.

Wszystkie te rozwiązania były prezentowane na ostatnich targach BAU w Monachium, gdzie mogli je Państwo zobaczyć na stoisku firmy Jeld-Wen.

Wszystkie powyżej opisane rozwiązania zostały opatentowane przez firmę Jeld-Wen Austria.

Działanie systemu DanaMotion można także zobaczyć poprzez link: https://www.youtube.com/watch?v=mB4lrP8FQRs

Call Now Button