Logo DANA
Logo DAN-POL
   
Salon drzwi Częstochowa  

DAN-POL to firma rodzinna, która istnieje od 1998 roku.
Od ponad 15 lat jesteśmy Generalnym Dystrybutorem, największego austriackiego producenta drzwi – firmy JELD-WEN Austria.
W swojej ofercie posiadamy drzwi wewnętrzne oraz drzwi zewnętrzne marki DANA, które mogą być stosowane także do budownictwa pasywnego lub energooszczędnego.
Dzięki rzetelności, doświadczeniu oraz najwyższej jakości świadczonych usług zyskaliśmy zaufanie szerokiego grona odbiorców drzwi, zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych.
O jakości proponowanych przez nas drzwi możecie się Państwo przekonać odwiedzając salon sprzedaży drzwi w Częstochowie lub Wrocławiu, gdzie będziecie mogli zobaczyć drzwi drewniane (lakierowane, fornirowane i laminowane) i drzwi szklane, produkowane zawsze na indywidualne zamówienie w oparciu o najwyższe standardy jakościowe w fabryce marki DANA w Austrii. Od Października 2015 roku firma nasza została Oficjalnym Dystrybutorem austriackiego producenta podłóg, boazerii ściennej oraz drzwi marki Admonter.

Firma STIA - właściciel marki Admonter została założona w 1972 roku poprzez Fundację Zakonu Benedyktynów. Do dzisiaj Zakon jest 100% właścicielem firmy i dlatego Produkty Admonter powstają w oparciu o najwyższej jakości dostępne produkty oraz technologie. Dewizą firmy STIA jest Wystrzeganie się kompromisów w produkcji najwyższej jakości Podłóg, Boazerii, Schodów, Drzwi i innych produktów. Gwarantem solidności Firmy oraz jakości produkowanych przez nią elementów jest Zakon Benedyktynów z tradycją sięgającą 1000 lat wstecz".

     
DANA 2015 DANA 2007 DANA 1973

 

Kilka słów o Firmie i marce DANA
Firma DANA (obecnie w grupie Jeld-Wen www.jeld-wen.com) powstała w roku 1973. Obecnie firma zatrudnia ponad 600 pracowników i dostarcza swoje wyroby do większości państw europejskich. W 2013 roku zostało sprzedanych ponad 460000 drzwi marki DANA na rynku Europejskim.

Producent drzwi DANA oferuje drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, drewniane oraz drzwi szklane. Produkcja odbywa się na wysoko zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. W produkcji drzwi stosuje się wysokojakościowe produkty drewniane i ich pochodne. Sterowany komputerowo proces produkcji drzwi DANA pozwala na realizowanie dziennej produkcji skrzydeł i ościeżnic na poziomie 1500 sztuk. Bardzo duża różnorodność produkowanych drzwi DANA, w której znaczący udział stanowią wysoko przetworzone drzwi specjalistyczne, znajduje się pod nieustanną kontrolą najwyższej klasy technologów i logistów. DANA jako jedna z nielicznych firm w Europie posiada własne laboratorium audytoryjne do wykonywania bieżących testów produktów oraz wprowadzanych innowacji technicznych.

Efektem tych wszystkich uwarunkowań jest realizacja produkcji na najwyższym światowym poziomie, krótkie terminy realizacji, innowacyjne, niedostępne u innych producentów rozwiązania techniczne, a także stale pomniejszane pole błędu produkcji. Jako producent drzwi, DANA, daje swoim odbiorcom bardzo szerokie możliwości towarzyszenia wzornictwa drzwi wewnętrznych na drzwiach np. wejściowych do mieszkania, do garażu, kotłowni, na skrzydłach drzwi szklanych czy specjalistycznych drzwiach PPOŻ, hotelowych czy szpitalnych. DANA jako najważniejszy Europejski producent drzwi spełnia surowe wymogi systemu certyfikacji FSC.

Więcej >

DANA posiada także bardzo szerokie spektrum drzwi technicznych, które produkowane są pod kątem instytucji publicznych. Drzwi szpitalne, drzwi medyczne, drzwi hotelowe czy drzwi biurowe to tylko niektóre zastosowania dla drzwi tego Austriackiego producenta.

Więcej na temat oferty obiektowej prezentujemy na stronie drzwidana.pl

 

Drzwi drewniane – marka DANA

Produkcja drzwi wewnętrznych drewnianych DANA odbywa się w pełnym z poszanowaniu środowisk leśnych, dzięki czemu jako producent drzwi DANA posiada prestiżowe certyfikaty PEFC oraz FSC. Biorąc pod uwagę jednak kwestię produktu jako całości, należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny certyfikat posiadany przez firmę, jakim jest VOC, mówiący o stosowaniu w produkcji drzwi drewnianych wyłącznie środków o niskiej emisyjności szkodliwych związków lotnych, w tym formaldehydu. Współczesne wymagania klientów dotyczące drzwi drewnianych, jakości ich powierzchni, stosowanych lakierów, sposobów konserwacji itp. stawiają przed producentami bardzo wysokie wymagania. Jako konsumenci, oczekujemy, aby powierzchnia drzwi była gładka, nierzadko barwiona, lakiery białe jedwabiste, trwałe w czasie czyli nie żółknące, aby drzwi były masywne ale nie koniecznie o ciężarze stali, aby skrzydła były odporne na wypaczanie, rozsychanie, skrzypienie przy otwieraniu, nagłymi głośnym odprężaniu nad ranem, gdy zmienia się wilgotność, pęcznieniem gdy nadchodzi zima i opadaniem gdy nadchodzi wiosna. Wszystkie te cechy, w mniejszym lub raczej większym stopniu, dotyczą drzwi wykonywanych metodą tradycyjną, z litych elementów drewnianych. Jednak produkcję taką, w czystej postaci dziś raczej trudno zaobserwować. Powszechnie bowiem zakłady stolarskie starają się wprowadzać do swoich wyrobów jak najwięcej elementów drewna przetworzonego- mdf lub płyt wiórowych, aby zminimalizować swoje ryzyko produkcji oraz zadowolić gusta odbiorców. Produkcja drzwi DANA oprócz nowoczesnych drzwi płytowych, obejmuje także produkty tzw pełnodrewniane. Są to drzwi wykonane konstrukcyjnie z wielu płatów masywnego drewna, połączonego tak, aby eliminowały one prężenie, wypaczenia czy chłonięcie wilgoci. Konstrukcja taka była od lat praktykowana i udoskonalana w najbardziej rozwiniętych zakładach stolarskich w Austrii. W Polsce jest ona w zasadzie niespotykana, co wynika z niższego poziomu rzemieślniczego zakładów.

Wysuwając zatem jako preferencję wyboru masywność konstrukcji drzwi z pełnego drewna, warto skorzystać z oferty producenta DANA.

  

Drzwi wewnętrzne  producent DANA - opis produktu

Współczesne drzwi drewniane różnią się znacznie od swoich pełnodrewnianych protoplastpów. Technologia płytowa, stosowana obecnie powszechnie przy ich produkcji jest jednak nie tylko odpowiedzią na pytanie, taniej czy drożej, ale w dużej mierze odpowiedzią na wzrastające wymagania rynku. Drzwi wewnętrzne DANA są w przeważającej części oferty właśnie produktem o konstrukcji płytowej. Wnętrze skrzydła wykonane jest z ramiaków drewna świerkowego oraz stabilizacji mdf. Wewnętrzną część skrzydła wypełnia płyta wiórowa drążona, o poziomo biegnących, wydrążonych w płycie kanałach. Część wierzchnią skrzydła pokrywają płyty spilśnione typu HDF o grubości 4 mm. To na nich wykonywana jest końcowa powierzchnia, w postaci lakierowania, laminowania fornirowania lub obłogowania.

Można zadać pytanie, czy taka konstrukcja jest lepsza niż ta tradycyjna, z zastosowaniem litego drewna? Aby odpowiedzieć na te wątpliwości, warto przeanalizować poszczególne cechy drzwi i odnieść je do konstrukcji drzwi DANA. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszej części nośnej, czyli ramiakowi skrzydła DANA. Wykonanie tej części skrzydła z materiałów trwałych, o własnościach anizotropowych (mdf + drewno iglaste) znacząco poprawia bezpieczeństwo wystąpienia wypaczania skrzydła, podczas okresowych zmian wilgotności i temperatury. Jednocześnie nastąpiło znaczące obniżenie ciężaru skrzydła, co niewątpliwie korzystnie odbije się na trwałości okuć. Warto zwrócić uwagę w tym miejscu, że problemem wielu konstrukcji stolarskich jest właśnie konieczność stosowania stalowych wzmocnień wewnętrznych, w obszarze ramiaków lub też uciekanie się do płytkich połączeń ramiaków zewnętrznych i środkowych, tak aby skrzydło nie „strzelało nocą“. Drugim elementem konstrukcji drzwi płytowych DANA, jest wypełnienie środkowe skrzydła. W drzwiach DANA jest to zawsze specjalna, akustyczna płyta wiórowa drążona, ułożona w całej objętości komory wewnętrznej. Zadaniem tego materiału jest zminimalizowanie „odprężeń” skrzydła, a przede wszystkim nadanie skrzydłu maksymalnej izolacyjności akustycznej. Standardowy parametr tłumienia hałasu dla drzwi DANA wynosi Rw = 32 dB. Jest to wartość nie do osiągnięcia w drzwiach z litego drewna. Jest to także wartość często niedostępna dla innych producentów drzwi, lub jako rozwiązanie specjalistyczne za dopłatą.

Im ciszej tym lepiej, trudno chyba o lepszy argument przy wyborze drzwi. Drzwi DANA mogą być wyposażone w tłumienność do 42-46 dB. Wypełnienie płytą drążoną, stosowane standardowo w drzwiach wewnętrznych DANA w postaci całkowitego wypełnienia komory wewnętrznej jest także jakościowo innym rozwiązaniem względem konkurencji, która stosuje powszechnie tylko wąskie paski płyty, w obszarach okołozawiasowych. Przejdźmy teraz do tego co na wierzchu drzwi DANA. Znajdują się tam masywne, bardzo spoiste płyty spilśnione, które pokrywane są różnorodnymi powłokami końcowymi.

Na szczególną uwagę zasługuje powierzchnia z lakierowana. Drzwi lakierowane w kolorze standardowym białym RAL 9016 charakteryzują się wyjątkową gładzią i jedwabistą lekko matową powłoką zewnętrzną. Efekt ten powstaje w procesie 6 krotnego nanoszenia warstw lakieru metodą kurtynową w dodatkiem pigmentu. Lakier biały drzwi DANA jest wyjątkowo trwały kolorystycznie, wykazuje także dużą odporność na zarysowania powierzchni. Grubość lakieru na powierzchni skrzydła jest tak dobrana, aby zapewniała optymalną wytrzymałość i estetykę bez efektu „nalania lakieru”. Drzwi lakierowane, obok powierzchni fornirowanych naturalnym fornirem są grupą produktów DANA cieszących się największym zainteresowaniem naszych klientów.

Drugą ciekawą grupom powłok zewnętrznych są drzwi olejowane DANA.

Olejowanie jest najstarszą znaną metodą konserwacji drewna. Metoda ta przeżywa obecnie wielki renesans, zarówno w obszarze podłóg jak i drzwi wewnętrznych. Nic dziwnego, gdy przyjrzymy się takim produktom, trudno nie ulec wrażeniu ich ogromnej naturalności. Olejowanie drewna znosi to, co wprowadza lakier. Odsłania wewnętrzną strukturę drewna, wyciąga ją na powierzchnię.

W technologii olejowania stosowanej w drzwiach DANA, olej wnika w strukturę drewna na głębokość kilkunastu milimetrów. Jednocześnie struktura oleju nie zamyka naturalnych porów drewna, przez co, może ono oddychać. Ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach takich jak łazienka, gdzie okresowo zmienna wilgotność powietrza potrafi niekorzystnie wpływać na powierzchnię fornirowaną. Olejowane drzwi DANA oferowane są głownie w gatunkach dąb, orzech i modrzew. Niezwykle pozytywnym czynnikiem przemawiającym za olejowaniem, jest pełne zabezpieczenie powierzchni przed wpływem promieni UV. Powierzchnie olejowane drzwi DANA nie odbarwiają się pod wpływem świtała. Powierzchnie olejowane mają także własności antystatyczne, co jest cennym zabezpieczeniem w środowisku urządzeń elektronicznych, w naszych pokojach z komputerami i w kuchni.

Na szczególną uwagę zasługuje tu prestiżowa kolekcja drzwi obłogowanych o nazwie Struktura.

Drzwi olejowane DANA są propozycją niezwykłą, prestiżową, pasującą do wnętrz bardzo starannie określanych przez klientów.

 

Drzwi wewnętrzne DANA - jakość i solidność - Przeczytaj więcej.


Zapraszamy także do odwiedzania punktów sprzedaży naszych dystrybutorów.

Projekt: Softkom | Wykonanie: FreeTree