Logo DANA
Logo DAN-POL
Home -> Poradnik -> Otwarte drzwi w budownictwie typu Green Building


Otwarte drzwi w budownictwie typu Green Building


Wiodący międzynarodowy producent drzwi, JELD-WEN, rozpoczął kolejny etap w działaniach wspierających odpowiedzialną gospodarkę leśną: firma uzyskała certyfikat wielooddziałowy FSC i PEFC obejmujący wszystkie oddziały JELD-WEN w Europie.

Drzwi z certyfikatem FSC i PEFC dostępne w całej Europie
Firma JELD-WEN od dłuższego czasu wspierała zrównoważone leśnictwo, a jej oddziały we Francji i Wielkiej Brytanii od lat oferowały produkty FSC i PEFC. Teraz jednak firma rozszerzyła zakres certyfikatu o wszystkie oddziały w Europie.

Prezes JELD-WEN, Christian Frisk mówi: „Mamy już politykę zrównoważonego pozyskania surowca i jesteśmy bardzo dumni z naszej wieloodziałowej certyfikacji kontroli pochodzenia produktu obejmującej zakłady JELD-WEN w Europie. Wybraliśmy certyfikację FSC i PEFC, ponieważ podzielamy troskę o zachowanie zrównoważonych praktyk, a także dlatego, że oba te systemy są powszechnie uznawane wśród naszych klientów. Naszym celem jest możliwość zaoferowania jak najszerszego asortymentu produktów certyfikowanych. Na dzień dzisiejszy są to drzwi z certyfikatem FSC i PEFC – dostępne w całej Europie.”

Wzrostowy trend dla certyfikowanego drewna w budownictwie
Audyt certyfikacyjny w JELD-WEN został przeprowadzony przez organizację non-profit NEPCon.
Prezes NEPCon, Peter Feilberg mówi: „Gratuluję JELD-WEN osiągnięcia kolejnego poziomu zaangażowania w odpowiedzialną gospodarkę leśną. Wiele lat temu współpracowałem z JELD-WEN w Danii, Estonii i na Łotwie, kiedy to firma otrzymała indywidualne certyfikaty FSC. Zdaję sobie więc sprawę z nakładu pracy poniesionego przez firmę, aby wdrożyć systemy certyfikacji w swoich zakładach. Cieszę się widząc, że firma uzyskała certyfikat obejmujący jej wszystkie oddziały w Europie. Jestem przekonany, że JELD-WEN, jako kluczowy dostawca dla branży budowlanej, pociągnie za sobą innych, którzy będą chcieli wprowadzać na rynek certyfikowane produkty z drewna.

JELD-WEN jest wiodącym producentem drzwi, zatrudniającym prawie 20 000 osób, działającym w USA i w ponad 20 innych krajach na całym świecie. Europejska centrala firmy JELD-WEN ma siedzibę w Løgstør w Danii, a jej oddziały produkcyjne, dystrybucyjne i handlowe znajdują się w Danii, Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii, Estonii, Austrii, Niemczech,Szwajcarii, na Węgrzech i Łotwie.

JELD-WEN Austria, produkujący drzwi pod marką DANA, to dostawca drzwi  wewnętrznych, lakierowanych, fornirowanych, laminowanych, pełnodrewnianych, szklanych, drzwi technicznych przeciw pożarowych i drzwi akustycznych oraz drzwi zewnętrznych ( w tym drzwi drzwi pasywnych ) i apartamentowych – wejściowych do mieszkań ( w tym także antywłamaniowych w klasie III ). Oferowane na rynku polskim produkty proponujemy do obiektów hotelowych, medycznych, dydaktycznych oraz biurowych.
Firma DAN-POL, Generalny Dystrybutor marki DANA zapewnia fachowe doradztwo handlowe, transport oraz montaż.

 
Projekt: Softkom | Wykonanie: FreeTree