Logo DANA
Logo DAN-POL
Home -> Poradnik -> Drzwi zewnętrzne DANA Passiv Extern do domów pasywnych i energooszczędnych

Drzwi zewnętrzne DANA Passiv Extern do domów pasywnych i energooszczędnych


Są to konstrukcje drewniane, oferowane przede wszystkim klientom poszukującym rozwiązań nowoczesnych o bardzo wyrafinowanym design oraz doskonałych parametrach izolacyjności cieplnej oraz izolacyjności akustycznej. Od strony wzorniczej, są to produkty o stylistyce wyłącznie nowoczesnej. Pokrycie skrzydła i ościeżnicy stanowi, masywna i trwała, 2 mm warstwa laminatu firmy Funder-MAX. Skrzydło i ościeżnica mają 90 mm grubości, co w połączeniu z odpowiednią konstrukcją elementów, daje bardzo niewielkie straty cieplne przegrody certyfikowane na poziomie 0,76 U.

Koncepcja funkcjonalna zastosowania drzwi wejściowych typu Passiv – EXTERN opiera się na dwóch założeniach. Pierwsze, to dbałość o najwyższą izolacyjność termiczną drzwi oraz ich nowoczesną, nie klasyczną postać, zbieżną ze współczesną architekturą. Drugim założeniem jest wykonanie przegrody tak, aby nie było konieczności stosowania dodatkowych drzwi tzw. wiatrołapu, co prowadzi do powiększenia przestrzeni mieszkalnej i podwyższenia jej funkcjonalności.
Wielkim atutem drzwi DANA EXTERN jest możliwość zastosowania ukrytych zawiasów oraz zlicowania konstrukcji skrzydła z ościeżnicą po obu stronach drzwi. Dodatkowym atutem jest możliwość wykonania skrzydła drzwiowego z różnym wzornictwem - kolorystyką po obu stronach  drzwi. Drzwi pasywne typu EXTERN są droższe od innych oferowanych na rynku konstrukcji klasycznych drzwi wejściowych. Różnica w kosztach ich zakupu powinna być jednak rozważana przez pryzmat wyjątkowego znaczenia drzwi wejściowych w codziennej eksploatacji domu. Do akceptacji tego rozwiązania, przyczyniają się zarówno względy racjonalne (izolacyjność termiczna, brak potrzeby odnawiania powierzchni) jak i subiektywne, wynikające z większej uniwersalności i prostoty w urządzaniu powierzchni wewnętrznej domu. Izolacyjność akustyczna konstrukcji drzwiowej EXTERN certyfikowana jest na poziomie 42dB co daje nieprzeciętny komfort ich użytkownikom. Drzwi pasywne Extern certyfikowane są w II oraz III klasie antywłamaniowej. Dodatkowo mogą zostać wyposażone w system zamknięcia elektronicznego e-key działającego na podstawie skanowania linii papilarnych.
Argumenty estetyczno – architektoniczne, obserwowane z poziomu elewacji budynku, będą niewątpliwie również ważnym elementem decyzji zakupu.

Projekt: Softkom | Wykonanie: FreeTree