Logo DANA
Logo DAN-POL
Home -> Poradnik -> Drzwi szklane DANA

Drzwi szklane DANA

Podjęcie decyzji o zakupie i zamontowaniu drzwi szklanych, zwłaszcza w mieszkaniu czy domu, nie jest ani proste, ani łatwe. Wynika to najczęściej z obaw, że są zagrożeniem, gdyż w każdej chwili mogą ulec stłuczeniu, a ich odłamki kogoś skaleczą. Często też kojarzymy drzwi szklane jako produkty występujące w postaci czystego szkła bez ramy drewnianej w budynkach typu banki czy sklepy.

Tymczasem nowoczesne drzwi szklane są produktem bezpiecznym i – co warto podkreślić – niezwykle efektownym.

Coraz częściej spotyka się je nie tylko w firmach i biurach, ale także w prywatnych domach i mieszkaniach.

Firma DAN-POL jest jedną z kilku firm w Polsce, która wprowadziła na nasz rynek drzwi szklane DANA już w latach 90 tych.

Ideą tego produktu jest zaproponowanie spójnego wzornictwa w całym domu, zarówno na drzwiach drewnianych jak i szklanych. Drzwi szklane DANA zamontowane są w tak samo wyglądających ościeżnicach drewnianych co drzwi drewniane, często z odzwierciedleniem wzornictwa, które występuje na pozostałych drzwiach.

Wszystkie drzwi szklane produkowane są z bezpiecznego szkła hartowanego, które posiada dużą sprężystość i odporność na różnego rodzaju odkształcenia i uderzenia.

To już nie jest szkło, które pęka i kruszy się z byle powodu. To szkło użytkowe, którego forma dedykowana jest do stosowania w postaci drzwi.

Ogromnym argumentem przemawiającym za wyborem właśnie drzwi szklanych DANA jest ich estetyka. Co tu dużo mówić, szkoło jest bardzo dekoracyjne, a współczesne możliwości jego obróbki pozwalają na niewiarygodne wręcz efekty. Może mieć różny kolor, fakturę, być przydymione, piaskowane lub w inny sposób dekorowane.

W połączeniu z innymi materiałami daje fantastyczny efekt końcowy.

Drzwi szklane ze względu na przenikanie światła i różną kolorystykę oraz fakturę, wprowadzają niezwykły klimat do pomieszczeń, gdzie się znajdują.

Gra refleksów zarówno w dzień, jak i w ciemności tworzy magiczny nastrój.

Zastosowanie szklanych drzwi

W zależności od swoich właściwości, takie drzwi mogą być wykorzystywane w większości aranżacji wnętrz. Najczęściej stosuje się je w pomieszczeniach typu wiatrołap czy łazienka.

Drzwi szklane w przeciwieństwie do drewnianych, optycznie powiększą małe pomieszczenia i sprawią że nie będziemy się czuli w nich klaustrofobicznie.

Wciąż zwiększająca się popularność drzwi szklanych bierze się między innymi stąd, że sprawdzają się w każdym domu. Dzięki swoim właściwością wybierane są już nie tylko do wiatrołapów i łazienek, ale również świetnie wkomponowują się w wąskie korytarze lub łączą pokój dzienny z kuchnią. Dzięki aranżacjom znających się na rzeczy projektantów, mogą ze zwykłych pomieszczeń tworzyć magiczną i jednocześnie funkcjonalną przestrzeń.

Możliwości zastosowania drzwi szklanych DANA w wersjach wahadłowej, przesuwnej czy tradycyjnej przymykowej, pomagają w zaaranżowaniu każdego niemal pomieszczenia.

Drzwi szklane wahadłowe w systemie ościeżnicowym świetnie sprawdzą się w każdym wiatrołapie, natomiast drzwi przesuwne szklane znakomicie oddzielą nam część jadalną od na przykład kuchennej.

Drzwi szklane w tradycyjnej formie z matowym szkłem w kolorze grafitu lub brązu będziemy mogli zastosować do łazienki bez obawy, że ktokolwiek coś zobaczy.

Czy drzwi szklane to produkt dla mnie?

Obecnie, jak widać, drzwi ze szkła można dopasować do różnych wnętrz, klasycznych, minimalistycznych, użytkowych i nowoczesnych.

Wszystko zależy od rodzaju wybranych drzwi, zastosowanego szkła, sposobu jego wkomponowania w daną przestrzeń.

Drzwi DANA zapewnią państwu fantastyczne doznania estetyczne, doświetlą i powiększą każde pomieszczenie a unikatowy system mocowania tafli szklanej do ościeżnicy, zapewni im funkcjonalność na długie lata.

Projekt: Softkom | Wykonanie: FreeTree