Logo DANA
Logo DAN-POL
Home -> Poradnik

Napisali o nas „Drzwi jak mebel”

2008-09-15 Oknonet

Dan-Pol istnieje od 1998 r. i jest generalnym dystrybutorem austriackiego producenta drzwi wewnętrznych marki DANA.
Rozmowa z Krzysztofem Belof, dyrektorem handlowym, wrocławski oddział Dan-Pol.

Karolina Cetera, Oknonet: Kilka słów o firmie DAN-POL…
Krzysztof Belof: Istniejemy od 1998 roku. Była to kontynuacja sprzedaży produktów austriackiej firmy Dana, rozpoczęta w firmie Thermoplast, z której właściwie wszyscy się wywodzimy. Potem rozpoczęła się nasza samodzielna przygoda i do dziś jesteśmy wyłącznym przedstawicielem Dana w Polsce. Firma Dana też zmieniła się nieco od 1998 roku. Wówczas miała za sobą historię 35 lat podboju rynków niemieckojęzycznych, przede wszystkim rynku austriackiego, szwajcarskiego i niemieckiego. W Austrii jest ona synonimem jakości i niezawodności wielkiego producenta masowego o nietuzinkowym i nowoczesnym wzornictwie. Podobnie jak najwięksi polscy producenci w zakresie wielkości sprzedaży. Natomiast jest to produkt plasujący się znacznie wyżej w profilu jakościowym.

WIĘCEJ >>

Drzwi fornirowane czy lakierowane?

Co jakiś czas następuje we wzornictwie wnętrz mieszkalnych i użytkowych zmiana elementów wyposażenia czy dekoracji, wynikająca z nowych funkcji przedmiotów lub pomieszczeń. Przeprowadzamy remont czy wręcz budujemy nową substancję. Wszystkim tym zmianom towarzyszy paleta barw, które uznajemy za współgrające. Kładziemy drewniane czy kamienne podłogi, malujemy ściany na różne kolory, używamy tapet. Zmiany te dotyczą także kolorystyki drzwi.

WIĘCEJ >>

Otwarte drzwi w budownictwie typu Green Building

Wiodący międzynarodowy producent drzwi, JELD-WEN, rozpoczął kolejny etap w działaniach wspierających odpowiedzialną gospodarkę leśną: firma uzyskała certyfikat wielooddziałowy FSC i PEFC obejmujący wszystkie oddziały JELD-WEN w Europie.

WIĘCEJ >>

Drzwi przesuwne DANA

Rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne, ze względu na doskonałe połączenie ergonomii z ciekawym efektem aranżacyjnym to drzwi przesuwne.
Firma DAN-POL proponuje wewnętrzne drzwi przesuwne w wersji szklanej oraz drewnianej.
Na szczególną uwagę zasługują systemy przesuwne z drzwiami szklanymi, których wzornictwo oraz różnorodne formy konstrukcyjne pozwalają na przełamywanie wszelkich granic.
Drzwi szklane mogą występować jako drzwi jedno lub dwu skrzydłowe, drzwi z naświetlami górnymi lub bocznymi.
Proponujemy do naszych drzwi szkło matowe, szkło kolorowe, szkło piaskowane lub grawerowane w najróżniejsze wzory.

WIĘCEJ >>

Drzwi białe – jedwabistość w standardzie

Dobór kolorystyki drzwi jest w zasadzie bardzo prosty. Mamy ogromne możliwości wyboru firm oferujących drzwi, liczne salony sprzedaży, pełne eksponatów. Nic tylko nabyć swój wymarzony wzór i już ! Sprawa prosta.
Tendencja do minimalizacji, bardziej skromnego, prostszego w formie wnętrza, jest dziś zauważalna bardzo wyraźnie. Dużą rolę w tym procesie pełni kolor i światło. Odważnie sięga się po mocne kontrasty, w których np. silne światło dzienne współgra z grafitową ścianą przy dużym oknie balkonowym.

WIĘCEJ >>

Drzwi zewnętrzne DANA Passiv Extern do domów pasywnych i energooszczędnych

Są to konstrukcje drewniane, oferowane przede wszystkim klientom poszukującym rozwiązań nowoczesnych o bardzo wyrafinowanym design oraz doskonałych parametrach izolacyjności cieplnej oraz izolacyjności akustycznej. Od strony wzorniczej, są to produkty o stylistyce wyłącznie nowoczesnej. Pokrycie skrzydła i ościeżnicy stanowi, masywna i trwała, 2 mm warstwa laminatu firmy Funder-MAX. Skrzydło i ościeżnica mają 90 mm grubości, co w połączeniu z odpowiednią konstrukcją elementów, daje bardzo niewielkie straty cieplne przegrody certyfikowane na poziomie 0,76 U.

WIĘCEJ >>

Drzwi drewniane DANA z certyfikatem PEFC

Produkty DANA, uzyskały prestiżowy certyfikat PEFC. Potwierdza on, że wykorzystywane do produkcji drewno pochodzi z racjonalnie zarządzanych lasów.

PEFC to jeden z najważniejszych i największych systemów światowej certyfikacji środowiskowej. PEFC Council został utworzony w celu wspierania zasad zrównoważonej gospodarki leśnej. Pełni on funkcję międzynarodowej organizacji typu non-profit, której celem jest ocena i wzajemne uznawanie krajowych systemów certyfikacji leśnej. Te lokalne mechanizmy muszą być zgodne z międzyrządowymi procesami promowania zasad zrównoważonej gospodarki leśnej. System PEFC obejmuje certyfikację obszarów leśnych, jak również firm przetwarzających, dystrybuujących i handlujących produktami leśnymi. Do grona podmiotów posiadających certyfikat PEFC dołączyła pod koniec zeszłego roku firma Jeld Wen Austria.

WIĘCEJ >>

Drzwi drewniane DANA - drewno kontrolowane według systemu FSC

Opublikowane w październiku 2008 r. wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie stowarzyszenia AHEC przez firmę konsultingową Seneca Creek stanowią niezależną i poddaną recenzji naukowej ekspertyzę. AHEC może je udostępnić na życzenie firmom, które pragną podkreślić, że oferowane przez nie amerykańskie drewno liściaste jest „drewnem kontrolowanym FSC“.

Koncepcja drewna kontrolowanego FSC stanowi element systemu kontroli pochodzenia surowca FSC. Surowiec oznakowany etykietą „drewno kontrolowane FSC” zawiera drewno z certyfikatem FSC oraz drewno bez certyfikatu poddane kontroli pod kątem pochodzenia z wątpliwych źródeł.

WIĘCEJ >>

Konstrukcja drzwi

Decydując się na zakup drzwi wewnętrznych często zastanawiamy się nad ich różnicą i stajemy przed wyborem materiału z jakiego są wykonane.

Kiedyś drzwi robione były jedynie z drewna litego, które poddawana było obróbce lakierowania lub bejcowania na kolor odpowiadający wystrojowi wnętrza oraz gustom nabywcy. Zamawiane u stolarza, wykonywane według własnego pomysłu lub pomysłu architekta, pod wymiar, ręcznie rzeźbione lub klasyczne. Konstrukcje drzwiowe  ograniczone były najczęściej do drewna z jakiego były wykonane, tj. dąb czy sosna oraz do kolorów lakierów jakimi były pokrywane.  Niestety konstrukcje takie były i są w większości dalece niedoskonałe, podatne na wypaczanie, rozsychanie a ich ciężar często jest źle dobrany w stosunku do nośności konstrukcji zawiasowej.

WIĘCEJ >>

Wewnętrzne drzwi fornirowane

Często zastanawiamy się patrząc na drzwi wewnętrzne czy aby na pewno są to drzwi drewniane... .
Pytanie jest uzasadnione, ponieważ współczesne okleiny PCV, folie lub okleiny syntetyczne do złudzenia zaczynają przypominać naturalne drewno.
Nowoczesna konstrukcja drzwi drewnianych wewnętrznych składa się z tzw. konstrukcji płytowej, którą stanowi ramiak drewniany lub MDF, wypełnienia w postaci płyty wiórowej drążonej (w drzwiach DANA jest to płyta francuska o wysokim parametrze izolacyjności akustycznej), płyty wierzchniej (jest to z reguły płyta hdf lub płyta eukaliptusowa o grubości 4mm) oraz zewnętrznej warstwy którą faktycznie oglądamy.
Tego typu konstrukcja tzw. płytowa, powoduje iż mamy drzwi lżejsze niż drzwi z litego drewna, które nie eksploatują nam nadmiernie zawiasów (w drzwiach wewnętrznych DANA brak konieczności smarowania zawiasów dzięki zastosowaniu teflonu w miejscu tarcia zawiasów), drzwi które odporne są na wyginanie czy też wypaczanie skrzydła drzwiowego, drzwi o znacznie lepszym współczynniku izolacyjności akustycznej i w dalszym ciągu drzwi o konstrukcji drewnianej.
Łatwo sobie bowiem wyobrazić ile musiały by kosztować dobrej jakości drzwi wykonane z litego drewna na przykład Palisandra, Orzecha amerykańskiego czy Hebanu.
Powierzchnia skrzydła może być bardzo zróżnicowana i zależy od gustów klienta, czynników eksploatacyjnych oraz zasobności portfela. 

WIĘCEJ >>

Drzwi białe lakierowane

Drzwi wewnętrzne to ważny element w aranżacji wnętrz. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, to także dekoracja. Często stajemy przed dylematem jak dopasować drzwi do wystroju naszego wnętrza? Jakie drzwi wewnętrzne powinniśmy wybrać?
Przy wyborze drzwi wewnętrznych do danego wnętrza kierujmy się ich wzorem (nowoczesnym, stylowym, klasycznym) oraz rodzajem wykończenia.
Naturalny fornir, fornir ryflowany czy możliwość lakierowania drzwi, pozwalają idealnie dopasować drzwi wewnętrzne do wystroju naszego wymarzonego wnętrza.
Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrz.
Często nie myślimy o tym iż każde drzwi to około dwóch metrów kwadratowych na prawie każdej ścianie...

WIĘCEJ >>

Drzwi wewnętrzne – jakość i niezawodność

JELD-WEN zdobył reputację jako firma i marka, na której klienci mogą polegać - zarówno w odniesieniu do naszych produktów, jak i oferowanych przez nas usług. U podstaw tego podejścia leży przekonanie, które jest wyrażone w obietnicy marki - Niezawodność w prawdziwym życiu.
Drzwi wewnętrzne DANA  to Marka Premium koncernu Jeld-Wen.
Marka DANA  jest synonimem Jakości, której podstawy tkwią łańcuchu wartości produktu – od projektu - poprzez zakup odpowiedniego surowca - do produkcji – dystrybucji – i w końcu montażu - przez cały okres życia produktu.
W tym ogniwie,bardzo ważni są nasi ludzie, którzy są kluczem do naszego sukcesu i osiągnięcia doskonałości.
Co znaczy Niezawodność w Prawdziwym Życiu?

WIĘCEJ >>

Drzwi szklane DANA

Podjęcie decyzji o zakupie i zamontowaniu drzwi szklanych, zwłaszcza w mieszkaniu czy domu, nie jest ani proste, ani łatwe. Wynika to najczęściej z obaw, że są zagrożeniem, gdyż w każdej chwili mogą ulec stłuczeniu, a ich odłamki kogoś skaleczą. Często też kojarzymy drzwi szklane jako produkty występujące w postaci czystego szkła bez ramy drewnianej w budynkach typu banki czy sklepy.

Tymczasem nowoczesne drzwi szklane są produktem bezpiecznym i – co warto podkreślić – niezwykle efektownym.

Coraz częściej spotyka się je nie tylko w firmach i biurach, ale także w prywatnych domach i mieszkaniach.

WIĘCEJ >>

Drzwi wewnętrzne olejowane

Drzwi wewnętrzne DANA to jeden z głównych mebli w domu, który możemy porównać także z obrazem, nadający mu smak i styl. Właściwie dopasowane do podłogi, koloru ściany czy mebli potrafią nadać wnętrzu pożądany charakter.

Drzwi DANA oferowane w kolekcji STRUKTURA to drzwi łączące w sobie styl klasyczny oraz nowoczesny.

To produkty z grupy Premium, z zewnętrzną warstwą selekcjonowanego obłogu (gruba warstwa drewna), pozyskiwanego z drogich i unikatowych gatunków drewna.

Drzwi Struktura dostępne są w wykończeniu: dąb różany, dąb sękowy, dąb naturalny, dąb miedziany, dąb postażany (Crackeiche), orzech europejski typu Splintnuss oraz modrzew.

WIĘCEJ >>

Drzwi wewnętrzne i zielone budownictwo

Firma Jeld-Wen i drzwi marki DANA, jako jedna z niewielu firm w Europie posiada wszystkie możliwe certyfikaty, uprawniające do stosowania drzwi wewnętrznych w Zielonym Budownictwie (Green Building).
Posiadamy certyfikat FSC, PEFC oraz VOC (Volatile Organic Compounds – Lotne związki organiczne).
Budownictwo jest największym sektorem gospodarki nie tylko w aspekcie ekonomicznym, ale również pod względem przepływu surowców – pisze Paul Hawken, jeden z najbardziej wpływowych amerykańskich autorów i specjalistów od ekologii, w przedmowie do „The HOK Guidebook to Sustainable Design”.
Na całym świecie budynki każdego roku zużywają ponad 3 mld ton surowców pierwotnych. Są one ponadto źródłem powstawania ogromnej ilość odpadów – np. w Stanach Zjednoczonych blisko 136 mln ton odpadów rocznie pochodzi z budynków nowo powstałych oraz rozbiórek (zajmują one łącznie 40% całkowitej powierzchni składowisk).

WIĘCEJ >>

Drzwi drewniane

Zakup drzwi jest zawsze dużym wyzwaniem. Jest wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę, przy ich doborze, aby potem nie okazało się, że nie pasują ich gabaryty, strona, na którą się otwierają, materiał, z jakiego zostały wykonane, a ich kolor nie współgra z barwą podłogi. Warto więc wcześniej zastanowić się nad tym wyborem i sprawdzić obecną ofertę na rynku. Producentów wewnętrznych drzwi drewnianych jest bardzo dużo i każdy z nich ma w swoim asortymencie mnóstwo różnych propozycji. Przyjrzyjmy się więc, co jest istotne przy wyborze takich drzwi.

WIĘCEJ >>

Drzwi laminowane

Innym materiałem niż naturalne drewno, którym powlekane są drzwi to różnego rodzaju laminaty i okleiny syntetyczne. Strukturą podobne są do naturalnego drewna lub lakieru ( w przypadku porównania z drzwiami lakierowanymi ) i bardziej lub mniej wytrzymałe na warunki ekspoloatacyjne. Wśród laminatów można wyróżnić laminaty techniczne typu HPL, folię drewnopodobną, okleinę CPL oraz okleinę typu Dekor. Okleiny typu folia lub Dekor składają się najczęściej z jednej lub dwóch sprasowanych na gorąco warstw papierów nasączonych specjalnym klejem. Laminat CPL składa się z trzech lub czterech sprasowanych na gorąco warstw papierów nasączonych specjalnymi klejami i pokrytych warstwą odpornego na ścieranie lakieru z żywicy melaminowej /lakier overlay/.

WIĘCEJ >>

Drzwi wahadłowe

Drzwi wahadłowe DANA, to specyficzny rodzaj drzwi wewnętrznych. Stosowane są najczęściej w miejscach, gdzie trzeba oddzielić od siebie dwa pomieszczenia w sposób jak najmniej utrudniający przemieszczanie się pomiędzy nimi. Ich zasada działania polega na tym, że dzięki specjalnym zawiasom, mogą być otwierane zarówno przez pchnięcie, jak i pociągnięcie do siebie. Po przejściu osoby skrzydło lub skrzydła samoczynnie wracają do pozycji wyjściowej.

WIĘCEJ >>

 

Drzwi drewniane HPL do szpitali i ośrodków zdrowia

Firma DAN-POL od 15 lat jest Generalnym Dystrybutorem produktów austriackiej marki DANA na rynku polskim.
Drzwi DANA, to produkty o bardzo wszechstronnym zastosowaniu w budownictwie użyteczności publicznej. Jednak na szczególną uwagę zasługują tu drzwi specjalistyczne stosowane w szpitalach i ośrodkach zdrowia, do pomieszczeń zabiegowych i sal chorych.
Oferowane przez nas drzwi drewniane, pokryte laminatem HPL o grubości 1,0 lub 2,0 mm posiadają izolacyjność akustyczną w zakresie 32dB, 35dB oraz 39dB. Są one dostarczane z ościeżnicami drewnianymi o takiej samej powierzchni lub ościeżnicami stalowymi, lakierowanymi proszkowo. Wymienione powierzchnie skrzydeł i ościeżnic gwarantują bezproblemowe stosowanie odpowiednich środków chemicznych, służących do utrzymania drzwi w wymaganej przepisami sanitarnymi czystości.
Dodatkowym atutem jest bardzo odporna na zarysowania i uderzenia powierzchnia laminatu, zapewniająca trwałość eksploatacyjną na długie lata. Szeroka gama kolorystyczna laminatów HPL, spełnia najbardziej wyszukane oczekiwania naszych klientów. Istnieje także technologiczna możliwość łączenia na powierzchni skrzydła różnych laminatów ze sobą, w różnorodne wzory oraz możliwość ułożenia laminatu w poziomie.

WIĘCEJ >>

Drzwi wewnętrzne DANA – jakość i niezawodność

Koncern JELD-WEN zdobył reputację jako firma i marka, na której klienci mogą polegać - zarówno w odniesieniu do naszych produktów, jak i oferowanych przez nas usług. U podstaw tego podejścia leży przekonanie, które jest wyrażone w obietnicy marki - Niezawodność w prawdziwym życiu.

Drzwi wewnętrzne DANA  to Marka Premium koncernu Jeld-Wen.

Marka DANA  jest synonimem Jakości, której podstawy tkwią łańcuchu wartości produktu – od projektu - poprzez zakup odpowiedniego surowca - do produkcji – dystrybucji – i w końcu montażu - przez cały okres życia produktu.

W tym ogniwie, bardzo ważni są nasi ludzie, którzy są kluczem do naszego sukcesu i osiągnięcia doskonałości.

Co znaczy Niezawodność w Prawdziwym Życiu?

Drzwi wewnętrzne –  czy to takie banalne...

WIĘCEJ >>


Najnowsze rozwiązania kolorystyczne drzwi marki DANA Jeld Wen Austria

Drzwi Vision – powierzchnia beton strukturalny.

DANA zaskakuje nowymi rozwiązaniami kolorystycznymi. Surowy design betonu, pokrywającego skrzydło drzwiowe oraz ościeżnicę sprawi, że odnajdujemy nowe możliwości zastosowania drzwi jako koncepcyjnego elementu kształtowania wnętrz.

Drzwi Brillant na wysoki połysk – tzw. połysk fortepianowy.

To odzwierciedlenie najnowszych światowych trendów i modernistycznego designu. Drzwi Brillant o nieskazitelnej powierzchni niczym lustro odbijają promienie światła. Powierzchnia wykonana z błyszczącego akrylu o grubości 2mm jest bardzo odporna i łatwa do czyszczenia.

WIĘCEJ >>

Drzwi techniczne DANA do budynków użyteczności publicznej

Doświadczenie Austriackiego producenta drzwi marki DANA, sięga już ponad 40 lat. Od samego początku, firma DANA postawiła na jakość i innowacyjność swoich produktów. Spektrum oferty od początku miało obejmować zarówno drzwi wewnętrzne jak i drzwi techniczne, których założeniem było, nie odróżniać się od pozostałych rozwiązań DANA.

Opracowany wiele lat temu, przez inżynierów i konstruktorów DANA, system ościeżnic regulowanych oraz skrzydeł o grubości 40mm, pozwalał na zachowanie tych parametrów zarówno przy „zwykłych” drzwiach wewnętrznych, jak i drzwiach akustycznych, klimatycznych oraz drzwiach o odporności ogniowej EI30.

WIĘCEJ >>

 

Inteligentne rozwiązania dla drzwi marki DANA

Inżynierowie z firmy Jeld-Wen – DANA, przy współpracy firmy DORMA opracowali nowatorski system samoczynnego domyku drzwi drewnianych oraz szklanych.
Dzięki zastosowaniu w naszych rozwiązaniach drzwiowych systemu DANAMotion, możemy płynnie ustawić prędkość domyku skrzydła do ościeżnicy oraz zapobiec trzaskaniu drzwi.
Jest to system opracowany z myślą o najmłodszych użytkownikach drzwi i dedykowany  do pokoi dziecięcych. 
Sam system ukryty jest w skrzydle drzwiowym oraz ościeżnicy i jest on niewidoczny dla oka, kiedy drzwi znajdują się w pozycji zamkniętej. Za pomocą tego systemu możemy także ograniczyć kąt otwarcia drzwi i dzięki temu nie stosować np. odbojników podłogowych.
Kolejnym atutem tego rozwiązania jest możliwość zastosowania uchwytu, zamiast tradycyjnej klamki drzwiowej. Przy takim rozwiązaniu, drzwi zaczynają zmieniać swój wygląd na bardziej nowoczesny w stylu „new art”. Propozycje w tym obszarze są bardzo szerokie, od pochwytów typu reling po uchwyty „ukryte w skrzydle drzwiowym” typu PlanoFix Push.

WIĘCEJ >>

Drzwi obiektowe wewnętrzne drewniane, w 4 klasie wytrzymałości mechanicznej

W związku z ciągłym rozwojem rynku inwestycyjnego w Polsce, firma DAN-POL wprowadziła na początku roku specjalistyczne drzwi drewniane, spełniające najwyższe kryteria w zakresie odporności drzwi na pracę w bardzo ciężkich warunkach eksploatacyjnych.
Drzwi wewnętrzne DANA, posiadają 4 klasę (najwyższą) użytkowania w zakresie wytrzymałości mechanicznej i mogą z powodzeniem być stosowane do budynków użyteczności publicznej o bardzo dużym natężeniu ruchu.

WIĘCEJ >>

Projekt: Softkom | Wykonanie: FreeTree