Logo DANA
Logo DAN-POL
Home -> Poradnik -> Drzwi drewniane HPL do szpitali i ośrodków zdrowia

Drzwi drewniane HPL do szpitali i ośrodków zdrowia

Firma DAN-POL od 15 lat jest Generalnym Dystrybutorem produktów austriackiej marki DANA na rynku polskim.
Drzwi DANA, to produkty o bardzo wszechstronnym zastosowaniu w budownictwie użyteczności publicznej. Jednak na szczególną uwagę zasługują tu drzwi specjalistyczne stosowane w szpitalach i ośrodkach zdrowia, do pomieszczeń zabiegowych i sal chorych.
Oferowane przez nas drzwi drewniane, pokryte laminatem HPL o grubości 1,0 lub 2,0 mm posiadają izolacyjność akustyczną w zakresie 32dB , 35dB oraz 39dB. Są one dostarczane z ościeżnicami drewnianymi o takiej samej powierzchni lub ościeżnicami stalowymi, lakierowanymi proszkowo. Wymienione powierzchnie skrzydeł i ościeżnic gwarantują bezproblemowe stosowanie odpowiednich środków chemicznych, służących do utrzymania drzwi w wymaganej przepisami sanitarnymi czystości.
Dodatkowym atutem jest bardzo odporna na zarysowania i uderzenia powierzchnia laminatu, zapewniająca trwałość eksploatacyjną na długie lata. Szeroka gama kolorystyczna laminatów HPL, spełnia najbardziej wyszukane oczekiwania naszych klientów. Istnieje także technologiczna możliwość łączenia na powierzchni skrzydła różnych laminatów ze sobą, w różnorodne wzory oraz możliwość ułożenia lamntu w poziomie.
Bardzo ważnym elementem, prócz strony estetycznej jest konstrukcja skrzydeł drzwiowych, które mają działać niezawodnie w różnych warunkach.
W tym przypadku producent przewidział kilka rozwiązań chroniących nasze drzwi przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Oto kilka z nich:
Oferta drzwi DANA, do szpitali i przychodni, znalazła w ostatnich latach uznanie wielu inwestorów z sektora medycznego, potwierdzając atrakcyjność techniczną i cenową oferty na rynku polskim.
Jako rozwiązania specjalistyczne, oferowane są przez nas także drzwi do pracowni Rentgenowskich oraz sal zabiegowych a także drzwi przeciw pożarowe i dymoszczelne.
W swojej ofercie posiadamy także rozwiązania drzwi specjalistycznych do oddziałów psychiatrycznych, gdzie budowa skrzydła drzwiowego oraz zastosowane okucia różnią się od rozwiązań tradycyjnych.
Wszystkie drzwi możemy wykonać w wersji tradycyjnej przymykowej oraz przesuwnej.
Drzwi przesuwne oraz przymykowe mogą zostać wyposażone w automatykę, powodującą samoczynne otwarcie i zamknięcie skrzydła drzwiowego poprzez monitoring czujek oraz barier podczerwieni. zabezpieczających przejście przed zamknięciem drzwi, w trakcie przemieszczania się przez nie (ruch pacjenta na wózku lub inne).
Drzwi mogą być wyposażone dodatkowo kontrolę dostępu (zwykle za pomocą elektrozaczepu i czytnika kary zbliżeniowej), który może dodatkowo przekazywać informację dotyczące wejść i wyjść, bezpośrednio do systemu monitorującego.
Drzwi DANA posiadają Aprobatę techniczną oraz Atest Higieniczny określający możliwosć zastosowania ich do wszelkich ośrodków służby zdrowia. Dodatkowo posiadamy certyfikat VOC (Volatile Organic Compounds – Lotne związki organiczne) potwierdzający iż nasze wyroby spełniają normy emisji lotnych związków organicznych dopuszczalnych dla produktów budowlanych stosowanych wewnątrz obiektów. Wartości emisji certyfikowane są jako - nieszkodliwe dla zdrowia, z uwzględnieniem norm emisji dla formaldehydu.
Projekt: Softkom | Wykonanie: FreeTree