Drzwi wahadłowe DANA

Drzwi wahadłowe DANA, to specyficzny rodzaj drzwi wewnętrznych. Stosowane są najczęściej w miejscach, gdzie trzeba oddzielić od siebie dwa pomieszczenia w sposób jak najmniej utrudniający przemieszczanie się pomiędzy nimi. Ich działanie polega na zastosowaniu specjalnych zawiasów, które mogą być otwierane zarówno przez pchnięcie, jak i pociągnięcie do siebie. Po przejściu osoby skrzydło lub skrzydła samoczynnie wracają do pozycji wyjściowej.

Zastosowanie
Ze względu na warunki klimatyczne, drzwi wahadłowe w naszym kraju wykorzystywane są jako wewnętrzne. Najczęściej spotykamy je w restauracjach, pubach, szpitalach, a także innych budynkach użyteczności publicznej.
Firma DANA posiada także wersję dedykowaną dla klienta prywatnego. Są to drzwi wahadłowe szklane, które są stosowane w wiatrołapach.
Idealne rozwiązanie, które daje maksymalnie dużo światła w często ciemnym i małym wiatrołapie oraz pozwala zawsze przechodzić przez drzwi bez potrzeby odkładania zakupów, walizek itp. Drzwi wahadłowe DANA, osadzone systemowo w ościeżnicach DANA, które wyglądają identycznie jak każda inna ościeżnica do drzwi wewnętrznych drewnianych lub drzwi szklanych, pozwalają nam zachować ten sam charakter i wygląd drzwi w całym domu.
Drzwi wahadłowe drewniane oraz szklane występują jako wersje dwuskrzydłowe oraz jednoskrzydłowe. Możliwe jest także skonstruowanie drzwi z naświetlami bocznymi lub z naświetlem górnym.
Drzwi wahadłowe są skonstruowane w ten sposób, że ich skrzydła otwierają się swobodnie w obie strony. Nie ma potrzeby każdorazowego ich zamykania, ponieważ samoczynnie wracają do pozycji wyjściowej. Jest to doskonałe rozwiązanie do oddzielenia pomieszczeń wymagających szybkiego przejścia z jednego do drugiego bez konieczności użycia rąk. Takim przykładem są przede wszystkim szpitale, przychodnie, domy opieki społecznej, a także wspomniane wcześniej lokale gastronomiczne.

Materiał wykonania
Tego rodzaju drzwi kojarzą się ze stylowymi, drewnianymi drzwiami z westernowych saloonów. Jednak współcześnie są to raczej pełnowymiarowe drzwi wykonywane z różnych materiałów. Wszystko zależy od miejsca, w jakim są wykorzystywane. Marka DANA proponuje drzwi do budynków użyteczności publicznej jako drzwi pełne, najczęściej z przeszkleniem typu Bulaj, pokryte laminatem HPL o grubości 1,0mm lub 2,0mm lub jeśli wymagają tego względy estetyczne w wersji fornirowanej.

Wybrać czy nie wybrać?
Zdecydowanym minusem drzwi wahadłowych jest znacznie większa przestrzeń potrzebna do ich otwarcia (dotyczy bowiem obu stron) oraz brak możliwości całkowitego ich zabezpieczenia przed niechcianymi gośćmi. Bywają także utrudnieniem w ciągach komunikacyjnych kiedy nagle usiłuje się nimi przedostać większa liczba osób.Drzwi popychane z obu stron jednocześnie w konsekwencji mogą zostać unieruchomione.
Przy wyborze drzwi musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę miejsce ich przeznaczenia .Z pewnością nie nadają się jako drzwi wejściowe a także nie zastąpią standardowych drzwi do pokoju czy salonu. Natomiast lokale gastronomiczne oraz wybrane pomieszczenia w szpitalach, przychodniach, firmach czy fabrykach, to z pewnością dobre miejsca na lokalizację tego typu drzwi.

Call Now Button