Drzwi szklane DANA

Podjęcie decyzji o zakupie i zamontowaniu drzwi szklanych, zwłaszcza w mieszkaniu czy domu, nie jest ani proste. Wynika to najczęściej z obaw, że są zagrożeniem, gdyż w każdej chwili mogą ulec zniszczeniu równocześnie kalecząc użytkownika. Często też kojarzymy drzwi szklane jako produkty występujące w postaci czystego szkła bez ramy drewnianej w budynkach typu banki czy sklepy.

Tymczasem nowoczesne drzwi szklane marki DANA są produktem bezpiecznym i – co warto podkreślić – niezwykle efektownym.
Coraz częściej spotyka się je nie tylko w firmach i biurach, ale także w prywatnych domach i mieszkaniach.

Firma DAN-POL jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która wprowadziła na nasz rynek drzwi szklane DANA już w latach 90 tych.

Ideą tego produktu jest zaproponowanie spójnego wzornictwa w całym domu, zarówno na drzwiach drewnianych jak i szklanych. Drzwi szklane DANA zamontowane są w tak samo wyglądających ościeżnicach drewnianych co drzwi drewniane, często z odzwierciedleniem wzornictwa, które występuje na pozostałych drzwiach.

Wszystkie drzwi szklane produkowane są z bezpiecznego szkła hartowanego, które posiada dużą sprężystość i odporność na różnego rodzaju odkształcenia i uderzenia.

To już nie jest szkło, które pęka i kruszy się z byle powodu. To szkło użytkowe, którego forma dedykowana jest do stosowania w postaci drzwi.
Ogromnym argumentem przemawiającym za wyborem właśnie drzwi szklanych DANA jest ich estetyka. Co tu dużo mówić, szkoło jest bardzo dekoracyjne, a współczesne możliwości jego obróbki pozwalają na niewiarygodne wręcz efekty. Może mieć różny kolor, fakturę, być przydymione, piaskowane lub w inny sposób dekorowane.

W połączeniu z innymi materiałami daje fantastyczny efekt końcowy.
Drzwi szklane ze względu na przenikanie światła i różną kolorystykę oraz fakturę, wprowadzają niezwykły klimat do pomieszczeń, gdzie się znajdują.
Gra refleksów zarówno w dzień, jak i w ciemności tworzy magiczny nastrój.

Zastosowanie szklanych drzwi

W zależności od swoich właściwości, takie drzwi mogą być wykorzystywane w większości aranżacji wnętrz. Najczęściej stosuje się je w pomieszczeniach typu wiatrołap czy łazienka.

Drzwi szklane w przeciwieństwie do drewnianych, optycznie powiększą małe pomieszczenia i sprawią że nie będziemy się czuli w nich klaustrofobicznie.

Dzięki swoim właściwościom wybierane są już nie tylko do wiatrołapów i łazienek, ale również świetnie wkomponowują się w wąskie korytarze lub łączą pokój dzienny z kuchnią. Dzięki aranżacjom projektantów, mogą ze zwykłych pomieszczeń tworzyć modną i jednocześnie funkcjonalną przestrzeń.

Możliwości zastosowania drzwi szklanych DANA w wersjach wahadłowej, przesuwnej czy tradycyjnej przymykowej, pomagają w zaaranżowaniu każdego niemal pomieszczenia.

Drzwi szklane wahadłowe w systemie ościeżnicowym świetnie sprawdzą się w każdym wiatrołapie, natomiast drzwi przesuwne szklane znakomicie oddzielą część jadalną od na przykład kuchennej.

Drzwi szklane w tradycyjnej formie z matowym szkłem w kolorze grafitu lub brązu znajdą zastosowanie w łazienkach tworząc klimat i równocześnie dając poczucie dyskrecji.

Coraz częściej spotykamy także drzwi szklane w budynkach użyteczności publicznej.

W takim przypadku ościeżnice regulowane DANA do drzwi szklanych, wyposażone są w zawiasy obiektowe, regulowane w 3 płaszczyznach, które dają nam gwarancję bezawaryjnego funkcjonowania przez długie lata.

Czy drzwi szklane to produkt dla mnie?

Obecnie, jak widać, drzwi ze szkła można dopasować do różnych wnętrz, klasycznych, minimalistycznych, użytkowych i nowoczesnych.
Wszystko zależy od rodzaju wybranych drzwi, zastosowanego szkła, sposobu jego wkomponowania w daną przestrzeń.

Drzwi DANA zapewnią państwu fantastyczne doznania estetyczne, doświetlą i powiększą każde pomieszczenie a unikatowy system mocowania tafli szklanej do ościeżnicy, zapewni im funkcjonalność na długie lata.

Drzwi szklane DANA możemy zastosować także z naświetlami bocznymi czy górnymi. Bardzo efektownie będą się prezentować także konstrukcje ponad wymiarowe, np. drzwi szklane wysokie na 2,5m.

Możliwości dobierania szkła kolorowego, np. szkła grafitowego czy brązowego z grafitową lub brązową ościeżnicą będą tworzyły fantastyczną całość i dodadzą blasku każdemu pomieszczeniu.

Call Now Button