Drzwi przesuwne DANA

Rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne, ze względu na doskonałe połączenie ergonomii z ciekawym efektem aranżacyjnym to drzwi przesuwne.

Firma DAN-POL proponuje wewnętrzne drzwi przesuwne w wersji szklanej oraz drewnianej.

Na szczególną uwagę zasługują systemy przesuwne z drzwiami szklanymi, których wzornictwo oraz różnorodne formy konstrukcyjne pozwalają na przełamywanie wszelkich granic.

Drzwi szklane mogą występować jako drzwi jedno lub dwu skrzydłowe, drzwi z naświetlami górnymi lub bocznymi.

Proponujemy do naszych drzwi szkło matowe, szkło kolorowe, szkło piaskowane lub grawerowane w najróżniejsze wzory.

Drzwi przesuwne w systemie naściennym czy chowanym w ścianę?
Zarówno drzwi szklane jak i drzwi drewniane proponujemy w wersji przesuwnej naściennej oraz z systemem chowanym w ścianę. Ten pierwszy polega na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny – prowadnicy, po której przesuwane jest skrzydło drzwiowe. Elementy jezdne w przypadku drzwi przesuwanych na ścianie, zamaskowane są ozdobnym karniszem, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła ,w kolorze aluminium czy też w kolorze stali nierdzewnej.

W swojej ofercie posiadamy także bardzo designerskie, wieszakowe systemy przesuwne do drzwi, które wykonane są w całości ze stali nierdzewnej, a wszelkie elementy mocujące skrzydło drzwiowe oraz elementy jezdne są odsłonięte. Jest to doskonała propozycja dla klientów poszukujących rozwiązań bardzo nowoczesnych do nietuzinkowych wnętrz.

Innym sposobem montażu systemu przesuwnego jest schowanie skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to osiągnąć poprzez postawienie ścianki z płyty kartonowo – gipsowej na bazie profili kasety do systemu przesuwnego. Możliwe jest tu wykorzystanie kasety Eclisse, którą oferuje firma DAN-POL. Takie rozwiązanie wprawdzie powoduje utratę kilku centymetrów z powierzchni pokoju, ale za to zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Taki fragment przestrzeni możemy wykorzystać do aranżacji.

Innowacyjność i Funkcjonalność

Drzwi przesuwne DANA możemy dodatkowo wyposażyć w system amortyzacji DanaMotion, który zapewnia obustronne łagodne hamowanie do pozycji zerowej. System DanaMotion nazywany także SoftStop idealnie łączy w sobie komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Powoduje on iż drzwi są łagodnie hamowane i dochodzą samoczynnie do końcowej fazy otwarcia lub zamknięcia, nie pozostawiając drzwi w stanie niedomknięcia.

Mechanizm amortyzacji jest niewidoczny i ukryty w szynie jednej, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowego maskowania.

Dzięki drzwiom przesuwnym wnętrza stają się bardziej przestronne.
Większość z oferowanych przez nas drzwi wewnętrznych DANA możemy zamówić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę, zarówno z systemem tradycyjnym jak i wieszakowym.

Call Now Button