Drewniane drzwi ryflowane i olejowane DANA

Drzwi wewnętrzne DANA to jeden z głównych mebli w domu, który możemy porównać także z obrazem, który nadaje wnętrzu smak i styl. Właściwie dopasowane do podłogi, koloru ścian czy mebli potrafią nadać wnętrzu pożądany charakter.

Drzwi DANA oferowane w kolekcji STRUKTURA to drzwi łączące w sobie styl klasyczny oraz nowoczesny.

To produkty z grupy Premium, z zewnętrzną warstwą selekcjonowanego obłogu (gruba warstwa drewna), pozyskiwanego z drogich i unikatowych gatunków drewna.

Drzwi Struktura dostępne są w wykończeniu : dąb różany, dąb sękowy, dąb naturalny, dąb miedziany, dąb postarzany (Crackeiche), orzech europejski typu Splintnuss oraz modrzew.

Istnieje także możliwość ułożenia drewna w kształcie klepki podłogowej – StrukturART.

Ważną cechą drzwi z kolekcji STRUKTURA jest fakt iż kolorystyka powierzchni uzyskiwana jest w sposób naturalny, bez użycia bejcy. Jest to możliwe dzięki wysoko rozwiniętej „kulturze obróbki drewna” w Austrii.

Drzwi Struktura łączy piękno prawdziwego drewna, ręcznie szczotkowanego (ryflowanego), zaimpregnowanego za pomocą olejowania lub lakierowania z efektem nowoczesności we wnętrzu.

Solidnie wykonane z dbałością o każdy detal, możliwe zarówno w wersji drzwi drewnianych oraz drzwi szklanych.

Producent przewidział także rozwiązanie drzwi drewnianych Struktura dla miłośników bieli.

Drzwi białe Struktura produkowane są na bazie drzwi wykonanych z obłogu modrzewia, który jest ryflowany i następnie lakierowany siedmiokrotnie w kolorze RAL 9016.

Nasza oferta drzwi olejowanych obejmuje także nowoczesne drzwi pełno drewniane. Model INN oraz INN Q, wykonany z ryflowanego drewna świerkowego w wersji ułożenia drewna poprzecznie oraz pionowo. Połączenie nowoczesności z tradycją…

Dlaczego warto olejować drewno?

Olejowanie to najstarsza metoda konserwacji drewna, która przeżywa ostatnio renesans dzięki postępowi w zakresie technik lakierniczych oraz trwałości powłok olejnych. Drzwi olejowane, szczególnie w połączeniu z wykończonym w ten sam sposób parkietem, nadają mieszkaniu poczucie naturalnego klimatu.

Olejowanie uwydatnia słoje drewna i „wyciąga je na powierzchnię”. Pozwala osiągnąć maksymalnie intensywny kolor drewna przy zachowaniu jego naturalności.

Warstwa oleju przenika przez drewno, utwardzając, konserwując i impregnując jego powierzchnię na kilkanaście milimetrów w głąb. Jednocześnie nie zasklepia porów drewna pozwalając mu oddychać, co ma szczególne znaczenie w lokalizacjach typu łazienka czy kuchnia, gdzie wilgotność powietrza jest podwyższona.

Z uwagi na szlachetne usłojenie, gatunkiem drewna najlepiej poddającym się olejowaniu jest dąb, orzech oraz modrzew.

Wykończenie powierzchni za pomocą olejowania, nada mu satynowy połysk oraz szlachetność wiekowego drewna.

Oleje do drewna to także ekologiczna alternatywa dla lakierów.

Zaolejowane drewno starzeje się w szlachetny, estetyczny sposób. Oleje chronią również drewno przed działaniem promieniowania UV oraz mikroorganizmami. Są ponadto niemal bezwonne i przyjazne dla środowiska.
Zaolejowana powierzchnia nie łuszczy się, posiada za to właściwości antystatyczne – przyciąga mniej kurzu i nie elektryzuje się.

Drewno olejowane w modelach  STRUKTURA oraz INN jest bardzo przyjemne w dotyku i fantastycznie komponuje się we wnętrzach.

Call Now Button