Podłogi dębowe ONDO by Admonter Częstochowa

Podłogi ONDO by Admonter

Admonter to wiodący austriacki producent wysokiej jakości podłóg z naturalnego drewna. Deski podłogowe w Częstochowie, dostępne w salonie Dan-Pol, to bogata oferta kolekcji ONDO oraz Admonter. W deskach 3-warstwowych z kolekcji ONDO o grubości 13 mm, konstrukcja deski jest zbliżona do deski 15 mm, a różnica odnosi się do warstwy wierzchniej i spodniej. Warstwa wierzchnia jest cieńsza i wynosi 2,5 mm, zaś warstwa spodnia deski podłogowej ma około 1,5 mm. Warstwa środkowa  wykonana jest z drewna świerkowego. Czym jeszcze charakteryzują się deski podłogowe ONDO?

 • Podłogi dębowe ONDO występują tylko w wersji z zamkiem Lock-it i tylko w wersji olejowanej;
 • podłogi ONDO są dostępne  w 7 kolorach i 3 selekcjach  drewna dębowego, począwszy od selekcji najwyższej posiadającej bardzo mało wtrąceń typu sęczki poprzez bardziej żywą do rustykalnej (Calm, Placid, Vivid);
 • powierzchnia wykończenia podłóg ONDO występuje tylko w  wersji szczotkowanej.

W przypadku zastosowania podłóg dębowych kolekcji Ondo i Admonter na podłożach, które nie są idealnie równe, zaleca się klejenie podłogi do podłoża za pomocą klejów elastycznych.

Deski podłogowe Admonter – bogata oferta kolekcji ONDO

Deski podłogowe Admonter z kolekcji ONDO ze względu na selekcję drewna dzielimy na:

 • Calm,
 • Placid,
 • Vivid.

Czym charakteryzują się poszczególne selekcje naszych desek podłogowych z Częstochowy?

Calm – najbardziej prestiżowa selekcja drewna

Deska Calm jest w założeniu bezsęczna, bez bieli podkorowej. W tej grupie znajdują się wyłącznie deski o maksymalnie jednolitym kolorze, bez sęków i wyraźnych różnic kolorystycznych. Podłoga wykonana z desek Calm będzie mieć jednolity wygląd na całej powierzchni oraz regularny, łagodny rysunek słojów. Deska podłogowa Calm jest to najwyższa selekcja drewna, co uwidacznia się w wyższej cenie.

Placid – naturalna deska podłogowa

Selekcja desek podłogowych Placid jest mniej restrykcyjna niż Calm. Obejmuje deski z niewielkimi i średniej wielkości sękami oraz większymi różnicami kolorystycznymi, które nie zawierają tzw. bieli. Podłoga dębowa z tej selekcji sprawia wrażenie bardzo naturalnej, widoczne są niewielkie różnice między poszczególnymi deskami, wygląda to jednak ciekawie i oryginalnie. Co jeszcze charakteryzuje deski podłogowe Placid?

 • Mała ilość zdrowych sęków,
 • bez bieli podkorowej*,
 • większe urozmaicenie kolorystyczne drewna,
 • sęki oraz spękania są profesjonalnie wypełnione.

Vivid – deski podłogowe do wnętrz rustykalnych

Vivid to selekcja, w której deski podłogowe nie mają ograniczonych rozmiarowo sęków i okazjonalnie mogą posiadać wypełnione pęknięcia. Dopuszczalna jest także biel. Selekcja drewna Naturelle doskonale wpasowuje się we wnętrza rustykalne lub urządzone w stylu vintage. Może także ciekawie przełamywać minimalistyczne aranżacje, stanowiąc najbardziej wyrazisty element wnętrza. Co jeszcze wyróżnia deski podłogowe z selekcji Vivid?

 • Struktura drewna rustykalna, posiadająca zdrowe sęki,
 • dopuszczalne twardziele**,
 • dopuszczalna biel podkorowa*,
 • duże urozmaicenie kolorystyczne drewna,
 • sęki oraz spękania są profesjonalnie wypełnione,
 • spękania oraz nie w pełni wypełnione zdrowe sęki są typową cechą selekcji rustykalnej.

Deski podłogowe w Częstochowie – rodzaje obróbki powierzchni desek ONDO

Format oferowanych przez nas desek podłogowych ONDO jest klasyczny –  to klasyczna deska podłogowa o długości od 1850/2000 lub 2400 mm. Jeśli chodzi o rodzaj obróbki powierzchni desek, jest to obróbka Geburstet / Brushed – szczotkowana, drapana. W tym rodzaju obróbki miękkie części drewna są wyciskane z deski podłogowej. Tworzy to piękną teksturę o bardzo wytrzymałej powierzchni. Wykończenie podłogi dębowej występuje tylko w wersji olejowanej.

W Dan-Pol oferujemy również inne podłogi drewniane, a także drzwi drewniane w Częstochowie oraz boazerię w Częstochowie, naturalne panele drewniane producenta Admonter.

Więcej przeczytasz także na https://admonter.com/pl/

KOLORYSTYKA

GALERIA

Zapraszamy do zapoznania się z kolorystyką naszych podłóg na stronę www.ondo-naturholzboden.at

Call Now Button