Podłogi ONDO by Admonter

Podłogi ONDO by Admonter

W deskach 3 warstwowych z kolekcji ONDO o grubości 13mm, konstrukcja deski jest zbliżona do deski 15mm a różnica odnosi się do warstwy wierzchniej i spodniej, która jest warstwą cieńszą i wynosi dla warstwy wierzchniej 2,5mm i spodniej około 1,5mm. Warstwa środkowa  wykonana z  drewna świerkowego. Podłogi ONDO występują tylko w wersji z zamkiem Lock-it i tylko w wersji olejowanej.

Podłogi ONDO są dostępne  w 9 kolorach i 5 selekcjach  drewna dębowego.

Powierzchnia wykończenia podłóg ONDO  występuje tylko w  wersji szczotkowanej.

W przypadku zastosowania podłóg Admonter na podłożach które nie są idealnie równe, zaleca się klejenie podłogi do podłoża za pomocą klejów elastycznych.

Deski Admonter/Ondo ze względu na selekcję drewna dzielimy na:

  • Calm
  • Placid
  • Vivid

FORMAT DESEK ONDO

+ KLASYCZNY   – klasyczna deska podłogowa o długości od 1850/2000 lub 2400 mm.

Opis selekcji podłóg Ondo:

CALM:

– w założeniu, bezsęczna

– bez bieli podkorowej

Calm to najbardziej prestiżowa selekcja drewna. W tej grupie znajdują się wyłącznie deski o maksymalnie jednolitym kolorze, bez sęków i wyraźnych różnic kolorystycznych. Podłoga wykonana z desek Calm będzie mieć jednolity wygląd na całej powierzchni oraz regularny, łagodny rysunek słojów. Jest to najwyższa selekcja drewna, co uwidacznia się w jej stosunkowo wysokiej cenie.

PLACID:

– mała ilość zdrowych sęków

– bez bieli podkorowej*

– większe urozmaicenie kolorystyczne drewna

– sęki oraz spękania są profesjonalnie wypełnione

Selekcja Placid jest mniej restrykcyjna niż Premium czy Select. Obejmuje deski z niewielkimi i średniej wielkości sękami oraz większymi różnicami kolorystycznymi, które nie zawierają tzw. bieli. Podłoga z tej selekcji sprawia wrażenie bardzo naturalnej, widoczne są niewielkie różnice między poszczególnymi deskami, wygląda to jednak ciekawie i oryginalnie.

VIVID:

– struktura drewna rustykalna, posiadająca zdrowe sęki

– dopuszczalne twardziele**

– dopuszczalna biel podkorowa*

– duże urozmaicenie kolorystyczne drewna

– sęki oraz spękania są profesjonalnie wypełnione

– spękania oraz nie w pełni wypełnione zdrowe sęki są typową cechą selekcji rustykalnej

Vivid to selekcja, w której deski nie mają ograniczonych rozmiarowo sęków i okazjonalnie mogą posiadać wypełnione pęknięcia. Dopuszczalna jest także biel. Selekcja drewna Naturelle, doskonale wpasowuje się we wnętrza rustykalne lub urządzone w stylu vintage. Może także ciekawie przełamywać minimalistyczne aranżacje, stanowiąc najbardziej wyrazisty element wnętrza.

RODZAJE OBRÓBKI POWIERZCHNI DESEK ONDO

Geburstet / Brushed – szczotkowana, drapana. Miękkie części drewna są wyciskane z deski podłogowej. Tworzy to piękną teksturę o bardzo wytrzymałej powierzchni.

Wykończenie podłogi tylko w wersji olejowanej.

KOLORYSTYKA

GALERIA

Zapraszamy do zapoznania się z kolorystyką naszych podłóg na stronę www.ondo-naturholzboden.at

Call Now Button