Podłogi drewniane Admonter Częstochowa

Drewniane podłogi w Częstochowie firmy Admonter powstają głównie na bazie dębu europejskiego, który pozyskiwany jest głównie z siedlisk Alpejskich na terenie Austrii. Prócz dębu w swojej ofercie posiadamy także podłogi z innych drzew liściastych i iglastych, np. klonu, orzecha, modrzewia czy świerku.

Admonter to austriacka marka należąca do fundacji zakonu Benedyktynów. Produkcja i sprzedaż podłóg drewnianych i innych produktów pod marką Admonter rozpoczęła się w 1972 r., od początku gwarantując produkty najwyższej jakości. Nazwa Admonter pochodzi od miasteczka Admont, gdzie znajduje się Klasztor oraz Fabryka Admonter.

Admonter produkuje głównie drewniane podłogi trójwarstwowe, jednak uzupełnieniem oferty są deski dwuwarstwowe, parkiety, drzwi wewnętrzne, podłogi postarzane oraz elementy nie wykończone jak schody, płyty meblowe czy nowoczesna boazeria tzw. CUBE i Galleria.

Podłogi drewniane Częstochowa – gwarancja najwyższej jakości

Producent na konstrukcję swoich produktów udziela aż 30 lat gwarancji. Jednak najważniejszy jest fakt, iż gwarantem solidności firmy oraz produktów jest Zakon Benedyktynów z tradycją sięgającą 1000 lat wstecz.

Produkty producenta podłóg drewnianych Admonter znane są z ekskluzywności oraz wysokiej jakości, także poza granicami Austrii. Główne rynki zbytu poza rynkiem macierzystym to Szwajcaria, Niemcy, Włochy, Kanada, USA, Francja i Japonia.

Producent podłóg drewnianych Admonter – stawiamy na kreatywność natury

Drewno liściaste tworzy unikalne ciepło, żywe rysunki i zróżnicowane kolory stworzone przez naturę. Daje to różnorodność kolorów i harmonijny wygląd, który promieniuje każdą chwilą. Producent podłóg drewnianych Admonter oferuje podłogi z drewna naturalnego, panele, schody, okładziny ścienne i sufitowe, panele akustyczne i drzwi wewnętrzne – wszystko z  najwyższej jakości drewna.

Oprócz tego w Dan-Pol znajdziesz także inne drzwi drewniane Częstochowa, jak również drzwi klasyczne Częstochowa, boazeria Częstochowa oraz podłogi dębowe. Sprawdź naszą ofertę i zabierz kawałek natury do swojego domu!

Warianty konstrukcyjne podłóg Admonter

Konstrukcja deski 3 warstwowej o grubości 15mm:

 • warstwa licowa (wierzchnia), o grubości 3,6mm, wykonana z drewna liściastego lub iglastego (pozwala na kilkukrotne cyklinowanie podłogi lakierowanej)
 • warstwa środkowa wykonana z wysokiej jakości drewna iglastego o grubości 7,8mm, zawiera łącznik tradycyjny (Pióro-Wpust) lub zamek (Lock-it)
 • warstwa spodnia, tej samej grubości, co warstwa wierzchnia (czyli 3,6mm), gwarantuje doskonałą sztywność oraz minimalizuje naturalne ruchy drewna. Warstwa spodnia może być wykonana z drewna iglastego lub liściastego. Standardowo jest to drewno iglaste. Drewno liściaste (tego samego gatunku co warstwa wierzchnia), stosuje się kiedy podłoże nie jest idealnie równe lub w przypadku podłóg pływających, dla zwiększenia sztywności i stabilności konstrukcji.

Konstrukcji deski 2 warstwowej o grubości 10mm:

 • Podłogi dwuwarstwowe – często nazywane deskami o grubości 10mm, gdzie użytkowa warstwa drewna wynosi 3,6mm.
 • Warstwa spodnia wykonana jest z drewna iglastego.
 • Deski dwu warstwowe ze względu na bardzo dobre właściwości przenikalności cieplnej, polecane są szczególnie do klejenia na podłogi z ogrzewaniem wodnym lub elektrycznym.

Rodzaje obróbki powierzchni desek Admonter

Geschliffen / Sanded – gładka powierzchnia uzyskana dzięki równomiernemu szlifowaniu drewna.

Geburstet / Brushed – szczotkowana, drapana. miękkie części drewna są wyciskane z deski podłogowej. Tworzy to piękną teksturę o bardzo wytrzymałej powierzchni. Gehobelt / Scraped – traktowana heblem o rożnie ułożonych zębach struga. Skrobanie wzdłużne podkreśla bogatą, organiczną teksturę w strukturze drewna. W ten sposób naturalne piękno drewna otrzymuje naturalnie piękny wygląd.

Cross – szczotkowana wzdłuż słojów i mocniej w poprzek słojów.

Alpin – heblowana i szczotkowana poprzecznie.

Antico – szczotkowana głęboko wzdłużnie plus powierzchniowo poprzecznie z większą fazą deski.

Dodatkowo należy dodać iż warstwa wierzchnia podłóg może występować w:

 • naturalnej kolorystyce (np. Dąb, Modrzew, Jesion)
 • jako drewno barwione (np. Dąb White, Dąb Superbianco, Jesion Olive White)
 • obrabiane termicznie (np. Dąb Górski, Dąb Medium, Dąb Dark, Jesion Medium),
 • dymione (np. Dąb Ignis, Dąb Montes, Modrzew Marrone)
 • parowane (np. Modrzew stary bielony, Modrzew stary)

Opis selekcji Admonter

Noblesse:

 • w założeniu, bezsęczna
 • bez bieli podkorowej cenie.

Noblesse to najbardziej prestiżowa selekcja drewna. W tej grupie znajdują się wyłącznie deski o maksymalnie jednolitym kolorze, bez sęków i wyraźnych różnic kolorystycznych. Podłoga wykonana z desek Noblesse będzie mieć jednolity wygląd na całej powierzchni oraz regularny, łagodny rysunek słojów. Jest to najwyższa selekcja drewna, co uwidacznia się w jej stosunkowo wysokiej cenie.


Elegance:

 • minimalna ilość małych zdrowych sęczków
 • bez bieli podkorowej (za wyjątkiem Orzecha i Czereśni)
 • małe sęki oraz spękania są profesjonalnie wypełnione

Elegance to druga w kolejności prestiżowa selekcja drewna. W tej grupie znajdują się deski o maksymalnie jednolitym kolorze, które jednak będą zaznaczać swoją naturalność poprzez występowanie mikro sęków i minimalnych różnic kolorystycznych. Podłoga wykonana z desek Elegance będzie mieć jednolity wygląd na całej powierzchni oraz regularny, łagodny rysunek słojów z drobnymi sęczkami co jakiś czas. Jest to Elegancja która sama w sobie jest delikatnym pomostem pomiędzy deską nieskazitelną – bezsęczną a pierwszym krokiem do natury.


Basic:

 • mała ilość zdrowych sęków
 • bez bieli podkorowej*
 • większe urozmaicenie kolorystyczne drewna
 • sęki oraz spękania są profesjonalnie wypełnione

Selekcja Basic jest mniej restrykcyjna niż Elegance czy Noblesse. Obejmuje deski z niewielkimi i średniej wielkości sękami oraz większymi różnicami kolorystycznymi, które nie zawierają tzw. bieli. Podłoga z tej selekcji sprawia wrażenie bardzo naturalnej, widoczne są niewielkie różnice między poszczególnymi deskami, wygląda to jednak ciekawie i oryginalnie.


Naturelle:

 • struktura drewna rustykalna, posiadająca zdrowe sęki
 • dopuszczalne twardziele**
 • dopuszczalna biel podkorowa*
 • duże urozmaicenie kolorystyczne drewna
 • sęki oraz spękania są profesjonalnie wypełnione
 • spękania oraz nie w pełni wypełnione zdrowe sęki są typową cechą selekcji rustykalnej

Naturelle to selekcja, w której deski nie mają ograniczonych rozmiarowo sęków i okazjonalnie mogą posiadać wypełnione pęknięcia. Dopuszczalna jest także biel. Selekcja drewna Naturelle, doskonale wpasowuje się we wnętrza rustykalne lub urządzone w stylu vintage. Może także ciekawie przełamywać minimalistyczne aranżacje, stanowiąc najbardziej wyrazisty element wnętrza.


Rustic:

 • struktura drewna rustykalna, posiadająca w pełni naturalny charakter (selekcja ograniczona tylko do jakości deski – zdrowe deski)
 • dopuszczalne duże twardziele, pęknięcia oraz sęki
 • dopuszczalna biel podkorowa
 • duże urozmaicenie kolorystyczne drewna
 • sęki oraz spękania są profesjonalnie wypełnione
 • spękania oraz nie w pełni wypełnione zdrowe sęki są typową cechą selekcji rustykalnej

W skład selekcji Rustic, wchodzi zróżnicowane kolorystycznie drewno. Deski Rustic, mają też wiele sęków o nieograniczonej wielkości. Zdarzają się wypełnione pęknięcia na ich końcach. Dopuszczalne są przebarwienia, a różnica w kolorystyce pojedynczych desek jest widoczna gołym okiem.
Produkty rustykalne (z widocznymi sękami, o zmiennej kolorystyce) mają po prostu inne cechy niż te z pozostałych klas i wbrew pozorom są często poszukiwane przez klientów ceniących naturalny wygląd podłogi.

Formy wykończenia drewna

Wierzchnia warstwa dostępna jest w dwóch opcjach wykończenia (asortyment i dostępność wg cennika),

 • deska pokryta olejem tradycyjnym – standard, dotyczy wszystkich podłóg – Easy Care

Deski pokryte olejem Easy Care, cechują się żywym kolorem drewna, ukazując jego piękno i naturalny wdzięk. Olej naturalny sprawia iż pory drewna pozostają otwarte a drewno może swobodnie oddychać.
Deski olejowane mają bardzo naturalny wygląd i powierzchnię, na której widać doskonale strukturę drewna i usłojenie.
Bezproblemowa pielęgnacja drewna, która nie wymaga używania specjalistycznego sprzętu oraz ekip monterskich, powoduje iż jest to najczęściej wybierana podłoga Admonter przez naszych klientów.
Regularne stosowanie środków konserwujących – oleju, powoduje iż drewno zaczyna nabierać pożądanej patyny i staje się bardziej wytrzymałe. Powierzchnia olejowana Easy Care jest standardem występującym we wszystkich podłogach Admonter.

 • deska lakierowana (lakier matowy) – dotyczy tylko produktów Admonter

W podłogach lakierowanych, 5 warstw lakieru zapewnia efekt delikatności podczas dotyku deski dłonią oraz gwarantuje jednocześnie maksymalną odporność na ścieranie. Zastosowanie podłogi lakierowanej powoduje jej bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat. Renowacja tego typu podłóg musi odbywać się poprzez cyklinowanie podłogi oraz jej ponowne polakierowanie.

Producent w swojej ofercie posiada również wyszlifowaną deskę surową. Umożliwia ona rozłożenie własnego lakieru bądź oleju zaraz po montażu podłogi.

Format Desek Admonter

 • MAŁY – nadaje się do układania wzorów w jodełkę przy użyciu najmniejszych płyt, aby uzyskać efektowny wygląd deski podłogowej długości  od 590 do 1200 mm.
 • KLASYCZNY – deska podłogowa firmy Admonter o długości od 1850/2000 lub 2400 mm.
 • DŁUGIE deska podłogowa firmy Admonter o długości  2800 mm
 • XXLONG – do dużych pomieszczeń lub do szczególnie odważnego efektu deski o długości do 8000  mm.

Wizualizacje podłóg Admonter:
https://admonter.eu/VRroomzCardboard/

Call Now Button